Drcení a recyklace

Recyklaci provádíme drcením veškerých stavebních materiálů.

Naše drtička  je oproti v Čechách běžně používaným čelisťovým drtičům válcový mlýn vynikající menšími rozměry, nižší hmotností, ale především minimální hlučností a téměř nulovou prašností. Z čehož vyplývá, že je naše drtička vhodná na menší stavby v blízkosti zastavěného území, leč svým výkonem překvapí i na velké demolici.

Oproti čelisťovým drtičům které nemají rádi mokré a lepivé materiály si tato drtička práci s takovými materiály vyloženě užívá.

Dokážeme přímo u Vás na stavbě z haldy naprosto nepoužitelného odpadu (vykopaný jíl s kamením a zbytky stavební suti) vyrobit předrcením naprosto dokonalý materiál pro hutněné zásypy a násypy.

Parametry stroje:

  • váha: 20t
  • délka: 8m
  • výkon t/h

zemina s kameny/suť/beton      200/150/30-60

Velikost vkládaného materiálu: výrobce udává 70x50x20cm

Z praxe vím že délka může být i přes metr (zdolá i celý železniční pražec) za to síla nesmí být větší než 20cm.

S přípravou pro drcení  je třeba se trochu pomazlit, proto preferujeme provádět přípravu  vlastními silami,aby nedošlo k problému s velikostí materiálu. 

Doprava: tím že drtička je poměrně malá a skladná, dokážeme ji převážet na vlastním podvalníku a tím maximálně snížit zákazníkovi cenu za přepravu strojů.

Vyrobený recyklát: je díky pomaluběžným válcům postupně odštipován z celku,  proto je ve výsledném výrobku minimum nulové frakce která v nadměrném množství brání dokonalému dohutnění materiálu. Materiál frakcí větších než nula je ostrých hran, (nikoli obitých jako u čelistových drtičů)  což napomáhá lepší soudržnosti zhutněných konstrukcí.

Ke stažení: Povolení k provozování mobilního drtícího zařízení

recycklace stavebních materiálů - mobilní drtička
Mobilní válcový drtič
recyklace stavebních materiálů
I z takovéto haldy marnosti Vám dokážeme udělat perfektní materiál pro hutněné násypy a zásypy